صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / استخدام حدود ۱۶۰۰ ایثارگر از طریق آزمون استخدامی قوه قضائیه

استخدام حدود ۱۶۰۰ ایثارگر از طریق آزمون استخدامی قوه قضائیه

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اعلام اجرای سهمیه استخدامی حداقل ۲۵ درصد ویژه ایثارگران در قوه قضائیه گفت: باتوجه به ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران حدود هزار و ۶۰۰ ایثارگر در آزمون استخدامی قوه قضائیه پذیرفته خواهند شد.
به گزارش روز سه شنبه ایرنا، حجت الله امانی رشته حقوق، مدیریت با گرایش‌های دولتی، بازرگانی، صنعتی، اداری و مالی، روانشناسی، حسابداری، علوم اجتماعی را از جمله رشته های مورد نیاز قوه قضاییه بیان کرد که در این آزمون لحاظ می شود.
وی افزود: ایثارگران شرکت کننده در آزمون با رقابت بین خودشان و براساس نمرات فضلی (بالاترین نمره مکتسبه در رشته شغلی مورد نظر) و با لحاظ شدن اولویت‌های ایثارگری تا دو برابر ظرفیت برای انجام مصاحبه و مراحل بعدی استخدام دعوت می‌شوند که در نهایت حداقل ۲۵ درصد از کل مجوز استخدامی یاد شده به ایثارگران تعلق خواهد گرفت.
وی ادامه داد: با هماهنگی انجام شده درحال حاضر اسامی شرکت کنندگان در آزمون یاد شده جهت اخذ تائیدیه به بنیاد استان‌ها ارسال شده است که پس از تائید از طرف بنیاد استان به لحاظ جویای کار بودن دوباره جهت بهره برداری به قوه قضائیه ارسال خواهد شد؛ به همین منظور تمام ایثارگرانی که در سامانه سجایا به عنوان بیکار ثبت نشده و یا دانشجو و شاغل باشند از فهرست یاد شده حذف خواهند شد.
مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیادشهید با اشاره به تعداد افراد قابل استخدام در این آزمون گفت: از مجموع ۶ هزار و ۴۰۰ نفر مجوز استخدام قوه قضائیه، مقرر شده است که در سال جاری سه هزار و ۲۰۰ نفر و سال بعد نیز سه هزار و ۲۰۰ جذب شوند که بدین ترتیب سهمیه ایثارگران در سال جاری ۸۰۰ نفر و در سال ۹۷ نیز ۸۰۰ نفر خواهد شد.
آزمون استخدامی قوه قضاییه ۱۰ آذرماه ۹۶ برگزار شده است.

این مطالب را نیز ببینید!

عید غدیر خم بر عموم مسلمین مبارک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code